Termovízia HikMicro OWL H25 v praxi

Termovízia HikMicro OWL H25 v praxi

Nie nadarmo sa hovorí, že termovízie HikVision udávajú nové trendy. Vývoj a výskum produktov Hik Vision ide neustále vpred o čom svedčí aj fakt, že HikVision odčlenil svoju loveckú a hunting sériu od komerčných produktov a premenoval ju na HikMicro. Produkty sú neustále inovované a   testované v extrémnych podmienkach, aby boli odolné a maximálne funkčné. Ja som mala možnosť vyskúšať dva modely HikVision Lynx H15 s 15mm objektívom a HikMicro OWL H25 s objektívom 25mm. Termovízia HikMicro OWL H25 v praxi je super pomocníkom a dnes si priblížime môj názor na tento model.

Termovízia HikMicro OWL H25 v praxi

Asi najdôležitejšou časťou pri výbere termovízie je mikrobolometer s jeho rozlíšením a veľkosť použitého objektívu. Tento model je vybavený kvalitným jadrom o rozlíšení 384 × 288 px a OLED displejom s rozlíšením 1024 × 768 px. Veľkosť a hmotnosť celého zariadenia hodnotím kladne aj keď v ruke aj po zavesení na krk je samozrejme vyššia , ako pri modely 6XF alebo H15. Celková hmotnosť zariadenia je 460 g. Zariadenie ponúka 4 farebné palety, ktoré sa dajú zväčšiť 2x,3x, 4x a 8x digitálne. Množstvo funkcií Vás len príjemne prekvapí tak,  ako aj mňa či už ide o meranie vzdialenosti, kde stačí označiť spodnú a vrchnú časť cieľa a výsledok sa vám zobrazí v metroch.

Funkcia Hot-spot zasa funguje tak, že prístroj detekuje a označí bod s najteplejšou hodnotou. V tomto prípade vám neunikne ani zver, ktorá sa blíži k vám no je ešte v lese. Ďalšou funkciou je Wi-Fi čo vám uľahčí aplikácia vhodná pre IOS ale aj Android,  kde si viete vytvárať online fotky alebo videá. Aplikácia Vám pomôže aj vtedy ak sa do termovízie chcete pozerať naraz viacerí, nakoľko stačí nechať termo jednému z vás a ostatní sledujú dianie na telefóne. Medzi zaujímavú funkciu patrí aj GPS, prístroj vám určí presnú polohu GPS pomocou integrovaného modulu. Detekčná vzdialenosť tejto termovízie je 2225m rozpoznanie zveri je bezproblémové no pri 8 násobnom priblížení už obraz jemne stráca ostrosť.  

Veľkou výhodou pri tomto modeli je, že keď sa pozeráte aj na veľké vzdialenosti napríklad cez dolinu, tak  jednoducho vidíte čo sa v revíri deje. Máte jednoducho dokonalý prehľad kde sa zver zdržuje a kadiaľ chodí. Milo vás tiež  prekvapí aj výdrž batérie, čo je aj viac ako  5 hodín počas nepretržitého používania. Páči sa mi, že využiteľnosť termovízie je nie len v noci ale aj cez deň, veľakrát mi pomohla pri dohľadávke zhasnutej zveri . Či už išlo o hustý  trávnatý porast, zmladenie v lese alebo pšenicu.  

Nakoľko sa jedná o vyššiu radu termovízie je pekne vidieť aj parožie alebo rohy pri trofejovej zveri počas celého roka a dokonca aj v zime. Termovízia HikMicro OWL H25 v praxi aj dobrou pomôckou pri rozoznávaní zveri a zabezpečuje celkovú bezpečnosť. Jednoducho vidím, čo sa okolo mňa deje a kde môžem bezpečne strieľať. Celkovo som s týmto prístrojom veľmi spokojná a neviem si bez neho moje potulky revírom predstaviť.  Po mojich reálnych skúsenostiach v teréne  môžem model HikMicro OWL H25  naozaj len odporúčam.

Viac podrobnejších informácií nájdete na www.lovtek.sk

LOVTEK