Optika GPO v praxi

Optika GPO v praxi

Ako už vieme, za založením značky GPO stoja veľmi skúsené osobnosti zo sveta optiky. Je to bývalý výkonný riaditeľ  Zeiss Sport Optics Germany Richard Schmidt a bývalý prezident Zeiss Sport Optics USA Mike Jensen. GPO sa stalo veľmi obľúbenou značkou, a preto si v  tomto článku rozoberieme aj reálne skúsenosti s touto optikou . Optika GPO v praxi bola testovaná v reálnych podmienkach na poľovačkách a v teréne za každého počasia.

GPO RANGEGUIDE 10×50 s diaľkomerom

Tento model kombinuje precíznu optickú kvalitu a moderné elektronické meranie vzdialenosti v malom kompaktnom 10×50 binokulári. Vysoká priepustnosť svetla a hlavne dobrý kontrast vykresľujú skvelý obraz aj za znížených svetelných podmienok. Okrem merania uhla, teploty a funkcie merania viditeľnej vzdialenosti vie odmerať aj EHV- tzv. ekvivalentú horizontálnu vzdialenosť (reálna vzdialenosť), čo je obrovskou výhodou, keďže práve tá je pri streľbe pod uhlom viac než dôležitá. Meranie vzdialenosti je možné až do 2800 m, takže určite aj long range strelci si prídu na svoje. Telo vyrobené z magnézia o hmotnosti 1 kg ušetrí váš krk aj pri dlhšom nosení. Meracie funkcie reagujú veľmi rýchlo pri svižnom prepínaní.

GPO Passion 8×56 TM

Prijateľná cena, kvalitná konštrukcia, vodotesnosť a oveľa viac sa skrýva v tomto svetelnom zázraku od spoločnosti GPO. Zo skúseností môžem spokojne povedať, že optika GPO splnila očakávania nemeckej kvality. GPO má veľmi pekné a kontrastné vykreslenie farieb a taktiež má neuveriteľné optické výhody pri slabom osvetlení. Táto optika, má zorné pole s veľkým uhlom, takže používateľ má pocit, že je súčasťou spektra, ktoré pozoruje. Dioptrická korekcia +2,5 -2,5 a pevné hliníkové očnice s priemerom 23,7 mm sú priam nastavené pre vaše oči. Používanie tejto optiky bolo testované v  chladné januárové dni, kedy nebol problém s rosením sa skiel, či ťažším používaním otočných častí. Pri tomto modeli musíme počítať s trošku vyššou hmotnosťou, nakoľko ide o posedovú optiku do tmy. Má ľahké ovládanie, presný a rýchly úchop, čo je výhodou pri pozorovaní. Ďalekohľad je obohatený o geniálne nepremokavé púzdro a samozrejme aj o samostatné krytky okulárov. Jedná sa o produkt, ktorý svojimi vlastnosťami poteší každého, kto vyžaduje kvalitu na komfortné sledovanie diania v okolí. Optika GPO je pre mňa veľkým a nenahraditeľným pomocníkom v poľovníckej praxi.

GPO Passion 3-12×56 I

Pri výbere poľovníckej výzbroje a výstroje chcem vždy to najlepšie, keďže poľovníctvu venujem 90% voľného času. S optikou GPO som nemal žiadne skúsenosti a bol som zvedavý, čo dokáže. Prvé dojmy z praxe boli veľmi pozitívne. Ostrosť obrazu po celom zornom poli bola rovnaká aj pri maximálnom priblížení, aj za zhoršených svetelných podmienok . Zapnutím červeného bodu pri pozorovaní a love zveri za šera sa ukázala kvalita optiky GPO a moje sympatie k nej  stále rástli. “Poľovník nepozná zlé, počasie, iba zlé oblečenie (vystroj a vyzbroj)” – kto ma pozná vie, že som poľovník, ktorého nezastaví ani nepriaznivé počasie, ktoré nás všetkých často počas poľovačky prekvapí . Puškohľad si toho so mnou za krátky čas “užil” naozaj veľa. Dohľadávky a približovanie zveri v trnkovom poraste, jarné búrky, pády.  Avšak jeho vlastnostiam to vôbec neuškodilo, nástrel výborne drží a moje rozhodnutie vyskúšať túto optiku hodnotím ako veľmi pozitívne.

V prípade akýkoľvek otázok, nás neváhajte kontaktovať na tel. čísle 0915 102 107 alebo prostredníctvom nášho webu WWW.LOVTEK.SK

LOVTEK