Akú vábničku vybrať na vábenie jeleňa?

Akú vábničku vybrať na vábenie jeleňa?

Čoskoro sa začína jelenia ruja, ktorá patrí k najatraktívnejšiemu a najkrajšiemu obdobiu celej poľovníckej sezóny. Počas jelenej ruje sa používajú rôzne vábničky a vábce, pomocou ktorých si  dokážeme ľahko privábiť kapitálneho jeleňa na veľmi krátku vzdialenosť. Akú vábničku vybrať na vábenie jeleňa? Ktorá vábnička je naozaj účinná? Je nejaký rozdiel medzi jednotlivými vábničkami? Odpovede na tieto, pravdepodobne najčastejšie kladené otázky , vám prinášame v nasledujúcom článku.

Akú vábničku vybrať na vábenie jeleňa?

Ručadlo Faulhaber

Ručadlo na jeleňa Faulhaber je celosvetovo preslávená rakúska vábnička na lov jeleňov. Toto ručadlo na jeleňov patrí k najpoužívanejším ručadlám na celom svete. Vábnička na jeleňa FAULHABER patrí medzi nástroj, pomocou ktorého vieme vyludzovať hlas jeleňov v ruji. Má perfektnú akustiku s výbornou rezonančnou schopnosťou, pomocou ktorej dokážeme privábiť jeleňa naozaj na blízko. Vďaka tomu, že je teleskopický a spratný, dokážeme jednoducho ovládať rozrezonovanie jednotlivých zvukov. Jelenie ručadlo FAULHABER má od roku 2009 vedúce postavenie a je opätovným  víťazom na majstrovstvách Európy vo vábení jeleňov ako aj na iných celosvetových podujatiach. Táto vábnička je dokonale bezúdržbová, nakoľko je  vyrobená zo syntetickej živice. Vábnička je tvorená z troch teleskopických dielov s dĺžkou v zloženom stave 18 cm a v rozloženom 47,5 cm.

Akú vábničku vybrať na vábenie jeleňa?

Volský roh

Ručadlo z volského rohu slúži na vábenie jeleňa počas jelenej ruje. Toto ručadlo sa u nás považuje za najpoužívanejší nástroj, ktorým sa dajú ľahko imitovať a modulovať zvuky. Je vyrobený z rohov maďarského stepného dobytka a slúži k imitácii jeleňa v jelenej ruji. Roh musí byť perfektne opracovaný a taktiež správne naladený. V opačnom prípade môže slúžiť iba na dekoráciu, nie pre úspešné vábenie. Vyrobiť kvalitný volský roh je naozajstné umenie a náročná ručná práca majstrov. Prirodzený zvuk je zachovaný najmä aj vďaka tomu, že volský roh nie je porušený kovovými časťami, ako na niektorých iných vábničkách. Lovtek ponúka volské rohy od 40 cm až do 60 cm.

Akú vábničku vybrať na vábenie jeleňa?

Táto vábnička od výrobcu Butollo sa považuje za najvernejšiu vábničku pre imitáciu hlasu rujnej jelenice a danielky. Vábnička má dokonalý akustický zvuk, ktorý sa dá výborne modulovať a pôsobí verne. Tento model vábničky je univerzálny a dajú sa na nej imitovať aj rôzne iné zvuky divej zveri. Hlas rujnej jelenice je pre jeleňa v ruji natoľko príťažlivý, že keď ho počuje, tak zvykne okamžite reagovať a ide okamžite za zvukom. Táto vábnička sa osvedčuje pri vábení mladších ale aj starších jeleňov, ktorí hľadajú jelenice cez ruju. Hlas rujnej jelenice pôsobí doslova ako magnet na jeleňov.

Nordik Hind

Nordik Hind

Vábnička Nordik Predator Hind je extra účinná a je určená na lov jelenej zveri alebo veľkých predátorov. Vábnička dokonale imituje zvuk mladého jelienčaťa v núdzi. Týmto zvukom dokonale vzbudíte pozornosť jelenice alebo inej zveri, nakoľko je zvedavá a pôjde za zvukom. Vábnička je veľmi efektívna a účinná a  odborníkmi uznávaná. Vábnička Nordik Hind je určená dokonca aj na privábenie jeleňa siku v období ruje. Najlepší zvuk a autenticitu dosiahnete, keď sa roztiahne spodná časť vábničky. Je veľmi nenáročná na údržbu a spratná.

Akú vábničku vybrať na vábenie jeleňa? Privábte si aj vy svojho vysnívaného jeleňa pomocou kvalitných vábničiek. Na našom YouTube kanáli nájdete aj podrobné a inštrukčné videá, ako vábiť na konkrétnych vábničkách. V prípade akýkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na tel. čísle 0915 102 107 alebo prostredníctvom nášho webu https://www.lovtek.sk/kategoria-produktu/vsetko-potrebne-na-jeleniu-ruju/

LOVTEK