Najlepšie vábničky na vábenie jeleňa!

Najlepšie vábničky na vábenie jeleňa!

Onedlho sa začína jelenia ruja, ktorá otvára hlavnú poľovnícku sezónu a právom patrí medzi najkrajšie obdobie celej sezóny. Počas jelenej ruje sa používajú rôzne vábničky a vábce, pomocou ktorých si  dokážeme ľahko privábiť kapitálneho jeleňa na veľmi krátku vzdialenosť. Ako si ale vybrať tie najlepšie vábničky na vábenie jeleňa? Je nejaký rozdiel medzi jednotlivými vábničkami? Odpovede na tieto, veľmi časté otázky , vám zodpovieme v nasledujúcom článku.

Najlepšie vábničky na vábenie jeleňa!

FOXLINE rujná jelenica

Táto vábnička  sa považuje za najvernejšiu vábničku pre imitáciu hlasu rujnej jelenice a danielky. Vábnička má dokonalý akustický zvuk, ktorý sa dá výborne modulovať a pôsobí verne. Tento model vábničky bol špeciálne vyvinutý v spolupráci s najlepšími odborníkmi na problematiku vábenia zveri. Hlas rujnej jelenice je pre jeleňa v ruji natoľko príťažlivý, že keď ho počuje, tak zvykne okamžite reagovať a ide okamžite za zvukom. Táto vábnička sa osvedčuje pri vábení mladších ale aj starších jeleňov, ktorí hľadajú jelenice cez ruju. Taktiež sa používa, pokiaľ neviete navábiť staršieho jeleňa a vôbec nereaguje na ručadlá alebo iné vábce. Hlas rujnej jelenice pôsobí doslova ako magnet na jeleňov.

Najlepšie vábničky na vábenie jeleňa!

Ručadlo Faulhaber

Ručadlo na jeleňa Faulhaber je svetovo preslávená vábnička na lov jeleňov. Toto ručadlo na jeleňov patrí medzi najpoužívanejšie nástroje na vábenie. Pomocou vábničky na jeleňa FAULHABER dokážeme jednoducho vyludzovať a imitovať hlas jeleňov v ruji. Má dokonalý akustický zvuk s výbornou rezonančnou vlastnosťou, pomocou ktorej dokážeme privábiť jeleňa naozaj na veľmi krátku vzdialenosť. Vďaka tomu, že je teleskopický je dokonale spratný a vieme jednoducho ovládať dokonalé rozrezonovanie jednotlivých zvukov. Jelenie ručadlo FAULHABER vedúce postavenie pri rôznych celosvetových súťažiach vo vábení a podujatiach. Táto vábnička je vhodná aj pre úplných začiatočníkov a nováčikov. Je dokonale bezúdržbová, nakoľko je  vyrobená zo syntetickej živice. Vábnička sa skladá z troch teleskopických dielov. Dĺžka vábca v zloženom stave je 18 cm a v rozloženom 47,5 cm.

 class=

Ručadlo FOXLINE

Ručadlo FOXLINE slúži na jednoduché vábenie jeleňa počas jelenej ruje. Toto ručadlo sa považuje za najpoužívanejší nástroj, ktorým sa dajú ľahko imitovať a modulovať zvuky. Trubica je vyrobená  zo špeciálnej lisovanej drevnej hmoty, ktorá je lakovaná a  disponuje dreveným náustkom. Má dokonalý akustický zvuk a vábenie je veľmi jednoduché aj pre začiatočníkov. Tento vábec je osvedčený v poľovníckej praxi a dokážete  na ňom verne napodobniť všetky hlboké a dlhé tóny ručiaceho jeleňa počas ruje. Prirodzený zvuk je zachovaný najmä použitým prírodným materiálom. Ručadlá FOXLINE ponúkame v dvoch vyhotoveniach a to 2 dielne -42 cm a 3 dielne – 53 cm .  

 class=

Nordik Hind

Vábnička Nordik Predator Hind je veľmi účinná a je určená na lov jelenej zveri alebo veľkých predátorov. Vábnička dokonale imituje zvuk mladého jelienčaťa v núdzi. Týmto zvukom dokonale vzbudíte pozornosť jelenice alebo inej zveri, nakoľko je zvedavá a pôjde za zvukom. Vábnička je veľmi efektívna a účinná a  odborníkmi uznávaná. Vábnička Nordik Hind je určená dokonca aj na privábenie jeleňa siku v období ruje. Najlepší zvuk a autenticitu dosiahnete, keď sa roztiahne spodná časť vábničky. Je veľmi nenáročná na údržbu a spratná.

Najlepšie vábničky na vábenie jeleňa vám dokážu pomôcť privábiť si svojho vysnívaného jeleňa. Na našom YouTube kanáli nájdete aj podrobné a inštrukčné videá, ako vábiť na konkrétnych vábničkách. V prípade akýkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na tel. čísle 0915 102 107 alebo prostredníctvom nášho webu WWW.LOVTEK.SK

LOVTEK