FOXLINE rujná jelenica-magnet na jelene!

FOXLINE rujná jelenica-magnet na jelene!

Jelenia ruja – pojem, pri ktorom sa všetkým poľovníkom, fotografom a milovníkom prírody rozbúcha srdce. Všetci majú spoločný cieľ – uvidieť, odfotografovať, alebo uloviť rozvášneného jeleňa v ruji. Nekonečné hodiny strávené pri rannom svitaní v náruči prírody alebo dlhé čakanie po západe slnka, prinášajú niekedy úspech, inokedy sklamanie. Počas jelenej ruje sa používajú rôzne vábničky a vábce, pomocou ktorých si dokážeme privábiť jeleňa na blízku vzdialenosť. V dnešnom článku si predstavíme unikátnu vábničku FOXLINE rujná jelenica .Tento hlas je pre jeleňa tak účinný, že na neho pôsobí doslova ako magnet a okamžite smeruje za ním.

FOXLINE rujná jelenica-magnet na jelene!
FOXLINE rujná jelenica-magnet na jelene!

Hlas rujnej jelenice

Vábnička rujná jelenica z edície FOXLINE bola špeciálne vyvinutá pre úspešné vábenie jeleňov v ruji. Táto vábnička  sa považuje za najvernejšiu vábničku pre imitáciu hlasu rujnej jelenice a danielky. Na jej vývoji sa podieľali uznávaný odborníci a praktici, ktorí sa zaoberajú problematikou vábenia jelenej zveri dlhé roky. Tento unikátny model bol vyvíjaný, testovaný a dolaďovaný priamo v teréne počas jelenej ruje, aby pôsobil dokonale a verne. Vábnička doslova napodobňuje hlas rujnej jelenice, ktorý pôsobí na jeleňa doslova, ako magnet. Jeleň na tento hlas reaguje okamžite a oveľa intenzívnejšie, ako napríklad  na akékoľvek iné ručadlo. Vábnička sa taktiež používa, pokiaľ sa neviete dostať k jeleňovi a nepomáhajú iné ručadlá alebo vábce.


FOXLINE rujná jelenica-magnet na jelene!

Táto vábnička sa skladá z viacerých častí, a to z náhubku a trubice, kde sa v hornej časti ladí na konkrétny požadovaný zvuk. Pomocou gumeného krúžku si ladíme vábničku a presúvame ju do jednotlivých zárezov, ktoré sú umiestnené na rezonančnej doske. Pokiaľ si chceme vábničku naladiť na hlas rujnej jelenice, tak musíme umiestniť gumený prúžok do 2 zárezu z vrchnej časti vábničky. Potom na vábničku nasadíme náustok a jemným fúkaním vytvárame zvuk EHHH- EHHH-EHHH. Potom si oboma rukami modulujeme zvuk pomocou zvukového lievika. Hlasitosť a intenzitu musíme prispôsobiť daným poveternostným podmienkam v teréne. FOXLINE rujná jelenica teda pôsobí doslova, ako magnet na jelene!

Hlas rujnej danielky

Ladenie vábničky na hlas rujnej danielky musíme urobiť nasledovne: Odstránime náustok a gumený prúžok umiestnime do 1. zárezu z vrchnej časti. Tým pádom dosiahneme vyššie ladenie vábničky. Potom na vábničku nasadíme náustok a opäť fúkaním vytvárame zvuk BEHHH- BEHHH-BEHHH. Takýmto zvukovým prejavom sa danielka ozýva nielen počas ruje, ale i v bežnej komunikácií. Daniel reaguje inak ako jeleň a za daným zvukom nepôjde, ale začne sa nám ozývať takzvaným rochaním. Toto sa používa v tom prípade, keď nevieme, v ktorej lokalite sa momentálne nachádza a nechceme si ho zradiť. Hlasitosť a intenzitu musíme samozrejme prispôsobiť daným podmienkam.

 class=
Vábničku FOXLINE hlas rujnej jelenice odporúča aj uznávaný odborník na problematiku vábenia Ing. Alojz Kaššák. 

Privábte si aj Vy svojho vysnívaného jeleňa pomocou kvalitných vábničiek. Na našom YouTube kanáli nájdete aj podrobné a inštrukčné videá, ako vábiť na konkrétnych vábničkách. V prípade akýkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na tel. čísle 0915 102 107 alebo prostredníctvom nášho webu WWW.LOVTEK.SK

Video návod TU:

LOVTEK