Inovatívne termovízie ThermTec

Inovatívne termovízie ThermTec

Termovízne prístroje ThermTec modelovej série CYCLOPS Vás okamžite zaujmú ergonomickým dizajnom, kvalitným dotykom a intuitívnym ovládaním pomocou svojho jedinečného revolučného joysticku. Vďaka vysokému rozlíšeniu s vysokokontrastným obrazom, ostrým detailom, kontinuálnemu zoomu a extrémne dlhej výdrži batérie až 12 hodín sú jednotkou na trhu. Tieto inovatívne termovízie ThermTec používa riadiaci systém, ktorý sa výrazne líši od iných podobných zariadení a štandardu.

Spoločnosť ThermTec má momentálne v ponuke päť jedinečných pozorovacích modelov CP315, CP325, CP335, CP635 a CP650. Posledné číslo modelovej rady napovedá o veľkosti šošoviek – 15 mm, 25 mm, 35 mm, 35 mm a 50 mm. Prvé číslo, 3 alebo 6, znamená rozlíšenie jadra. Modely o označením 315 a viac majú v zásade rozlíšenie 384 x 288/12 um/rozostup pixelov, zatiaľ čo modely CP635 a 650 majú rozlíšenie/rozostup pixelov 640 x 512/12 um. 

Inovatívne termovízie ThermTec

Šikovné funkcie

To, čím sa tieto inovatívne termovízie ThermTec výrazne odlišujú od ostatných dostupných, sú funkcie. Obrovským plusom je, že všetky ponuky a funkcie zoomu, dokonca aj výber farebných paliet, sa ovládajú pomocou jediného tlačidla joysticku.  Vďaka tomu je používanie a prevádzka oveľa intuitívnejšie a jednoduchšie. Tieto zariadenia sa taktiež vyznačujú obrovskými až 12 hodinovou dobou nepretržitej prevádzky vďaka interným lítium-iónovým nabíjateľným batériám.

Všetky termovízie ThermTec majú vo vnútri aj OLED displej s rozlíšením 1024 x 768, ktorý dokáže pracovať v extrémoch od -20 do +60 stupňov C. Toto poskytuje vynikajúce možnosti záznamu fotografií a videa vďaka internej 16G integrovanej pamäti!

Ďalšou skvelou funkciou je obojsmerné Wi-Fi pripojenie. Pomocou aplikácie vo svojom smartfóne si môžete cez termovíziu vidieť živé zobrazenia. Môžete ho tiež synchronizovať s inými smartfónmi a dokonca aj s počítačmi cez internet. Takže v skutočnosti môžete usporiadať živú „párty“ priamo v teréne.

Inovatívne termovízie ThermTec

Jednoduchá obsluha


Dlhým stlačením tlačidla ON/OFF sa zariadenie jednotka zapne, potom je to prípad použitia kolískového joysticku na navigáciu. Pre prístup do hlavnej ponuky jednoducho použite joystick ako tlačidlo a dvakrát ho stlačte. Tým sa zobrazí hlavná ponuka v ľavej dolnej časti obrazovky a práve tu máte prístup ku všetkým podponukám.

Na začiatok sa vám zobrazia štyri možnosti hlavného menu; 1 Nastavenia obrazu, 2 Systémové nastavenia, 3 Sieťové pripojenia a 4 Správa súborov. Ponuka nastavení obrazu je veľmi obsiahla a môžete si tu vybrať medzi dvoma režimami zobrazenia. „City Mode“ je navrhnutý tak, aby vylepšil detaily vášho cieľa bez toľkého hluku v pozadí. Je to obzvlášť dobré počas zlých poveternostných podmienok, ako je hmla a dážď. Pre lepšiu predstavu o svojom okolí sa rozhodnite pre režim džungle, ktorý poskytuje detailný obraz cieľa aj pozadia.

Inovatívne termovízie ThermTec

V tejto ponuke môžete tiež nastaviť ostrosť obrazu od 1 do 10, môžete odšumiť obraz a tiež nastaviť jas a kontrast. Odporúčané a prednastavené úrovne sú všetky na 5 .

V ponuke Nastavenia systému je k dispozícii 11 možností podponuky. Tu si môžete vybrať možnosti rozsahu, prepnúť do režimu „obraz v obraze“, vybrať si jeden zo siedmich rôznych zameriavacích krížov. Viete si upraviť odtieň a jas, použiť manuálnu alebo automatickú korekciu obrazu. Viete si zapnúť sledovanie tepla, aby sa zobrazil iba objekt s najvyššou teplotou. Taktiež sa dá zapnúť určovanie polohy GPS a navyše všetky iné bežné systémové nastavenia, ako je nastavenie času, aktualizácia systému, oprava pixelov atď.

Umelá inteligencia

Inteligentný algoritmus rozpoznávania obrazu AI (Artificial Intelligence) a šesť rôznych farebných režimov umožňuje užívateľovi detekovať tepelné signály na prvý pohľad aj v úplnej tme. Meranie vzdialenosti AI – založené na algoritme hlbokého učenia – dokáže automaticky identifikovať zvieratá a ľudí a priamo odhadnúť vzdialenosť. Napriek tomu je to zaujímavý doplnok. Užitočným technickým doplnkom je aj obojsmerná wifi, takže sa môžete pripojiť k zariadeniu a zdieľať bez toho, aby ste obetovali svoje pripojenie k internetu.

 class=

V kombinácii s GPS umožňuje získavanie súradníc v reálnom čase, zaznamenáva čas a polohu, aby bola zaistená bezpečnosť v nerovnom teréne.

Pokročilejšie možnosti ladenia obrazu, funkčnosť a konektivita jednotky viac než vynahradzujú mierne vyššie NETD. Celkovo je to pôsobivé zariadenie, ktoré pokrýva všetky základne parametre. Je pritom stále cenovo priateľnejšie ako iné konkurenčné zariadenia podobného druhu.

Toto je len náš prvý pohľad na tieto inovatívne termovízie ThermTec rad Cyclops. Sme si istý, že od nich uvidíme tento rok oveľa viac, keďže sa už pripravuje aj verzia s ďalekohľadom. 

Kompletnú ponuku nájdete TU: https://www.lovtek.sk/kategoria-produktu/optika/termovizie/termovizie-thermtec/


LOVTEK