COFRA kvalitná talianska obuv do lesa

Kvalitná talianska treková obuv COFRA

Spoločnosť COFRA bola založená v roku 1938 v Barlette s názvom Cortelgomma, Ruggiero Cortellino. Ihneď po vojne vyrábala remeselnícka dielňa obuv s podrážkou z vojenských nákladných pneumatík a zvršky z vojenských uniforiem. Iniciatíva a vášeň jej zakladateľa ju v priebehu niekoľkých rokov premenili na modernú spoločnosť schopnú vyrábať stovky párov topánok denne distribuovaných po celom Taliansku. Tak vznikla talianska spoločnosť COFRA , ako špecializovaný výrobca ručne vyrábaných topánok pre turistiku, outdoor, políciu, ochranné zložky a pracovnú obuv. V priebehu rokov sa firma začlenila ako popredný výrobca topánok tým, že začlenil odborné znalosti, technológie, inovácie, výskum a vývoj ako stavebné kamene do svojho výrobného procesu. Vďaka tomuto prístupu je COFRA kvalitná talianska obuv do lesa znakom spoľahlivosti a funkčnosti.

Kvalitná talianska obuv COFRA

Kvalita spracovania

Nepretržitým poslaním Cofra je snažiť sa o čo najpohodlnejšie vychádzkové topánky. Pri výrobe kvalitných topánok sa nezabúda na jedinečný dizajn a technologické vlastnosti, no pohodlie je vždy na prvom mieste. Cofra používa vysokovýkonné materiály, kože a membrány. Tradičná skúsenosť obchodu s obuvou zostáva prítomná vo výrobe, aby každá obuv mala kvalitu a detaily ručne vyrobeného výrobku.

COFRA kvalitná talianska obuv do lesa

Kvalitná talianska koža

Podobne ako jemne vyzreté francúzske víno alebo argentínske hovädzie mäso kŕmené trávou je talianska koža synonymom kvality a dlhodobej tradície. Taliansko je dlho považované za centrum výroby najkvalitnejšej kože na celom svete. Používaná nubuková koža na topánkach je vyrobená z najkvalitnejšej kože. V porovnaní s ostatnými je odolnejšia . Na výrobu nubukovej kože sa používa vonkajšia (vrchná) vrstva teľacej alebo hovädzej kože. Vrchná vrstva je tvrdšia a odolnejšia ako vnútorná vrstva.

Použité membrány

 COFRA-TEX je nepremokavá membrána so systémom „Proof Lining“, to znamená, že je prišitá priamo k stielke a taktiež k podšívke. Membrána je dokonale nepromakavá ale zároveň priedušná. Tesnenie medzi PU podošvou a stehmi stielky zaručuje nepremokavosť, čím zabraňuje presakovaniu vody. 

Waterproof membraná zabezpečuje dokonalú vodeodolnosť topánky, nakoľko je pevne zošitá s vrchnou časťou podšívky a spodnou časťou medzipodrážky.

Efektívny systém na spevnenia topánky bol vyvinutý pre perfektnú kontrolu chodidla a zaisťuje excelentnú stabilitu vo všetkých fázach pohybu. Dodáva pocit bezpečia a pohodlia aj pri chôdzi dole terénom alebo na svahovitých povrchoch. 

Vložka AIR vyrobená z EVA a tkaniny je antistatická a dobre anatomická. Zaručuje vysokú stabilitu vďaka rôznym hrúbkam v oblasti chodidla. EVA je medzipodrážka tvarovaná pod tlakom, je superľahká, odolná, ohybná a chráni proti nárazom. Skratka EVA v praxi znamená: etylén, vinyl a acetát a označuje veľmi ľahký a flexibilný materiál. Eva je tlmiaca vrstva medzi stielkou topánky a podrážkou, ktorá zaisťuje výborné odpruženie nohy a pomáha členkom, kolenám a bedrám šetriť sa.

COFRA kvalitná talianska obuv do lesa

Podrážka

Pri týcho modeloch určených do náročného terénu je veľmi dôležitá pevnosť, prilnavosť a flexibilita . Gumová podrážka teda musí byť vyrobená z tvrdšej zmesi a plných zarážok. Zároveň musí byť odolná voči oderu v smere chodenia, aby nedochádzalo k deformáciam gumy a zbytočnému nekomfortu chodidla. Medzipodrážka zasa zabezpečuje správnu flexibilitu a zároveň dokonalé tlmenie nárazov. Dezén podrážky bol navrhnutý tak, aby zabezpečoval dokonalé samočistenie a  priechodnosť vody pomocou odvodňovacích kanálov na roznych podkladoch v teréne.

COFRA kvalitná talianska obuv do lesa

Filozofiou COFRA je vyrábať najpohodlnejšie topánky do všetkých rôznych terénov, to znamená aj modely pre poľovníctvo, outdoor a turistiku. Obuv do týchto podmienok musí byť robústna a pevná, aby poskytla svojmu majiteľovi dostatočnú oporu a ochranu. Exkluzívne vyrábané podrážky Cofra sú dostatočne tuhé a robustné, ale zároveň pomerne ľahké v porovnaní s inými modelmi . Polyuretánové medzipodrážky dostatočne tlmia nárazy. Tak aj po dlhej dobe v topánkach sú vaše nohy v dobrej kondícii. Dostatočná ochrana proti chladu a vlhku je samozrejmosťou vďaka kvalitným membránam CofraText a GoreTEX. COFRA je kvalitná talianska obuv určená do lesa a určite zanechá dojem aj pre tých najnáročnejších užívateľov.

Kompletnú ponuku nájdete TU: https://www.lovtek.sk/?s=cofra&post_type=product

LOVTEK