Ďalekohľad s diaľkomerom GPO RANGEGUIDE 10 × 50

Ďalekohľad s diaľkomerom GPO RANGEGUIDE 10 × 50

Onedlho nám opäť začína hlavná poľovnícka sezóna. Nevyhnutnosťou pre dobre pripraveného poľovníka je dobrá optika. Samozrejmosťou loveckej optiky je dnes vysoká priepustnosť svetla, pretože dobre svetelne podmienky pri love sú naozaj vzácnosťou. Zver je stále viac opatrnejšia a vychádza po zošerení.

 class=


Ďalekohľad s diaľkomerom GPO RANGEGUIDE 10 × 50

Novinka roku 2019 predstavená na IWA Show v Norimbergu je RANGEGUIDE 10 × 50 binokulárny ďalekohľad s diaľkomerom do 2800 metrov. Táto technológia určuje budúcnosť a spoločnosť GPO je hrdá na to, že do tejto kategórie vstúpila a priamo medzi najkvalitnejšie výrobky. Už na prvý pohľad je zrejmý štýl novej produktovej rady – čierna, elegantná a štýlová optika  s dostatkom pozornosti na detail a kvalitu no so zachovanou odolnosťou pre používanie v náročných podmienkach.

RANGEGUIDE 10 × 50 kombinuje povestnú nemeckú kvalitu optiky a najmodernejšiu elektroniku zlučujúcu diaľkomer, uhlomer a tepelne čidlo v jednom kompaktnom zariadení. Vydarený 50mm objektív s vysoko priepustnými šošovkami potiahnutými povlakom GPO Bright zabezpečujú, že prechádza cez celý optický povrch šošovky až 99,7% dostupného svetla. Toto robí tento produkt výnimočný s neskutočne jasným a čistým obrazom aj pri slabom osvetlení a tme.

Ďalekohľad s diaľkomerom GPO RANGEGUIDE 10 × 50
Ďalekohľad s diaľkomerom GPO RANGEGUIDE 10 × 50

Robustné horčíkové telo optiky je veľmi odolné a zabezpečuje nízku hmotnosť . Číslo „2800“ naznačuje maximálny dosah detekcie až do 2800 metrov. Intuitívne a jednoduché ovládanie šetrí čas a zrýchľuje reakciu strelca. Po stlačení tlačidla pri zvolenej funkcií sa hodnota zobrazí v rýchlosti už  za 0,25 s. Optika GPO RANGEGUIDE 10 × 50 dokáže merať priamu vzdialenosť. Pri taktickej a loveckej streľbe na dlhé vzdialenosti ponúka možnosť zobrazenia horizontálnej vzdialenosti ci informáciu o uhle streľby.

Aby strelec dostal všetky potrebne informácie, čerešničkou na torte je teplotne čidlo,  ktoré zobrazuje presnú teplotu v mieste výstrelu. Ak sledujete pohybujúci sa cieľ, môžete stlačením tlačidla aktivovať režim  skenovania – vzdialenosť sa bude priebežne aktualizovať. Zariadenie sa môže pochváliť kompasom, OLED display disponuje deviatimi nastaviteľnými úrovňami svetlosti .

Ďalekohľad s diaľkomerom GPO RANGEGUIDE 10 × 50

Optická kvalita je neuveriteľne vysoká a zorné pole výborné- 110 m pri 1 000 m. Bez kompromisov môžeme povedať,  že GPO RANGEGUIDE 10 × 50 pokryje  všetky nároky strelcov od občasného poľovníka až po taktického strelca na dlhé vzdialenosti.

Viac podrobných informácií nájdete tu :https://www.lovtek.sk/produkt/dalekohlad-gpo-rangeguide-10×50-s-dialkomerom/

LOVTEK