Ako vybrať vábničku na vábenie srnca?

Ako vybrať vábničku na vábenie srnca?

Vábenie srncov je medzi poľovníkmi čoraz viac obľúbené a v praxi aj  používané. Musíme ale  poznamenať, že vábenie síce vyzerá veľmi jednoducho, ale nie je to celkom tak. Dobré a dokonalé vábenie spočíva hlavne v nácviku a tréningu. V tom nám môžu dopomôcť rôzne náučné videá a odborná literatúra, ale najlepšiu školu nám samozrejme poskytuje samotná príroda, kde musíme pozorne sledovať správanie sa srnčej zveri. Ako vybrať vábničku na vábenie srnca?

Ako vybrať vábničku na vábenie srnca?

Pri vábení srnčej zveri môžete zažiť aj veľa krásnych zážitkov, a to nielen pri love, ale aj z krásneho pocitu porozumenia si so samotnou prírodou. Na trhu je nespočetné množstvo vábničiek, ktoré sú veľmi obmedzené možnosťami hlasového prejavu. Preto sa v dnešnom článku zameriame na overené vábničky na ktorých využijeme širokú škálu zvukov vhodných pre vábenie srnčej zveri.

NORDIK PREDATOR ROE
NORDIK PREDATOR ROE

NORDIK PREDATOR ROE

Vábnička Nordik Predator Roe  bola špeciálne navrhnutá a vyvinutá pre efektívny lov srncov. Táto vábnička je dokonale predladená na obsahuje 4 najdôležitejšie zvuky, ktoré sú potrebné pri úspešnom vábení. Pohybom gumového pásu medzi dvoma najvzdialenejšími drážkami sa zmení zvuk. Jednoduchým presúvaním gumových krúžkov medzi rôzne vzdialenosti meníte požadovaný zvuk vábničky. Tento model má dvojité rezonančné časti pomocou ktorých sa dá ovládať hlasitosť. Pokiaľ chcete , aby bol zvuk tichý a tlmený musíte zakryť otvor v spodnej časti vábničky.

Srnčia vábnička BUTTOLO
Srnčia vábnička BUTTOLO

BUTTOLO

Srnčia vábnička Buttolo, patrí k najpoužívanejším srnčím vábničkám na trhu. Jej tvar je veľmi praktický a je extrémne účinná. Táto vábnička je vhodná pre úplných začiatočníkov, ktorý nemajú skúsenosti. Buttolo sa ovláda iba jednoduchým stláčaním gumovej loptičky. Uchopuje sa   do ruky tak, aby palec ležal uprostred hornej časti a miernym tlakom ho jemne stláčame. Pomocou vábničky dokážeme imitovať 3 základné zvuky.

Srnčia vábnička BUTTOLO Universal
Srnčia vábnička BUTTOLO Universal

BUTTOLO Universal

Srnčia vábnička BUTTOLO Universal patrí k najpoužívanejším srnčím vábničkám na svete. S jej pomocou dokážete imitovať základné zvuky srny a srnčaťa, zvuk pokladanej srny, pískanie rujnej srny a  úzkostlivé pískanie srnčaťa. Vábnička je univerzálna a dokážete na nej imitovať aj  zvuk zajačieho vrešťadla a kačice.Tvar vábničky je veľmi praktický a výhodou je, že nemusíte pri vábení používať ruky. Táto vábnička je vhodná pre úplných začiatočníkov , ktorý nemajú skúsenosti.

Srnčia vábnička Faulhaber komplet XL
Srnčia vábnička Faulhaber komplet XL

Faulhaber komplet XL

Komplet srnčích vábničiek určených na lov srnca od výrobcu FAULHABER. Tento XL set verne imituje všetky hlavné  zvuky pre vábenie srnčej zveri. Set v podstate  obsahuje 5 samostatných vábničiek, ktoré sú zabalené v kryte. Každá vábnička je starostlivo vyrobená z čistej syntetickej živice. Vábničky sú o testované a certifikované rakúskymi odborníkmi na vábenie.

Vábenie zveri by nemalo slúžiť len za účelom lovu, ale aj k možnosti prezrieť si zver zblízka. Iba tak ju môžeme dokonale a detailne pozorovať v jej prirodzenom prostredí. Ako vybrať vábničku na vábenie srnca? Preto je výber správnej vábničky veľmi dôležitý. U nás nájdete najväčší výber vábničiek na zver na Slovensku.

V prípade akýkoľvek otázok, alebo ak potrebujete podrobnejšie informácie, neváhajte nás kontaktovať na tel. čísle 0915 102 107 alebo prostredníctvom nášho webu: WWW.LOVTEK.SK

LOVTEK