Ako ochrániť úrodu pred divou zverou ?

Ako ochrániť úrodu pred divou zverou

Stáva sa aj vám, že po zasadení zemiakov a zeleniny začne navštevovať divá zver z okolitých lokalít vašu záhradku alebo záhumenicu, ktorá nie je oplotená? Neviete ako ochrániť úrodu pred divou zverou pretože divá zver spôsobuje škody na lesných porastoch, poliach, lúkach a záhradkách v dnešnej dobe čoraz viac. Jednoduchým a lacným riešením sú pachové alebo ultrazvukové odpudzovače zveri, ktoré vytvárajú účinnú a dokonalú ochranu. Ochráňte svoju úrodu rýchlo a efektívne.

Ako ochrániť úrodu pred divou zverou ?
Kornitol ROT pachový odpudzovač

KORNITOL ROT

Pachový odpudzovač zveri KORNITOL ROT patrí medzi najúčinnejšie pachové ohradníky na našom trhu. Tento prípravok je určený na odpudzovanie jeleňov, srncov, diviakov, zajacov a vtákov. KORNITOL ROT je určený na ochranu úžitkových plôch v lesníctve a poľnohospodárstve, chráni vaše polia, lúky záhrady, sady alebo vinice. Prípravok obsahuje rôzne pachové látky, ktoré sa vyparujú a vytvárajú tak nepríjemný zápach a odpudzujú divú zver.

aplikácia kornitol rot
aplikácia Kornitol Rot

KORNITOL ROT je vhodné aplikovať na handru alebo hubku, ktoré vložíte do igelitových vreciek s dierkami. Tieto vrecká zavesíte vo vzdialenosti 10-15 metrov od seba do výšky aspoň 50 cm. Taktiež je možné tento prípravok nastriekať aj na tkaninu, ktorá odpudzovač nasaje a následne ju môžete priviazať o drevený kolík. Spôsobov a možností aplikácie je viac, záleží iba na vás, ktorý vám vyhovuje. Účinnosť prípravku je cca 4 týždne, potom je potrebné aplikovať látku znova. Pachový odpudzovač KORNITOL ROT je odporúčaný a overený poľnohospodármi aj poľovníkmi a jeho využitie je možné počas celého roka. Obsah je 1L alebo 5L balenie.

CERTOSAN odpudzovač zveri 450ml
CERTOSAN odpudzovač zveri 450ml

CERTOSAN- odpudzovač zveri

Prípravok CERTOSAN je určený pre priamu aplikáciu na ihličnaté a listnaté kríky, okrasné stromy, okrasné rastliny, ovocné stromy, plodiny, ovocie a zeleninu. Je vyvinutý na čisto biologickej báze a ponúka celoročne účinnú ochranu proti spásaniu a zhrýzaniu divou zverou. CERTOSAN ochráni vaše stromy alebo úrodu od raticovej a zajačej zveri. Doba ochrany v celku závisí od rastu rastliny, v zime je to až do 6 mesiacov. Obsah balenia je 35 g prášku, ktorý zriedite s vodou a získate tak 450 ml roztoku. Táto fľaša je určená až na 380 strieknutí.

LEON ultrazvukový odpudzovač lesnej zveri
LEON ultrazvukový odpudzovač lesnej zveri

Ultrazvukový odpudzovač divej zveri

Ďalšou alternatívou je ultrazvukový odpudzovač TRAP a LEON, ktorý je určený na odpudzovanie divej zveri. Táto elektronická plašička generuje špecifické impulzy v oblasti ultrazvukových kmitočtov, ktoré sú pre divú zver nepríjemné. Táto zver po krátkom čase chránený priestor opúšťa a hľadá si nové útočisko mimo priestoru, ktorý je chránený ultrazvukovým odpudzovačom. Odpudzovač v podstate vymedzuje priestor, v ktorom by sa nemala zver pohybovať. Rozsah účinku ultrazvukových odpudzovačov vo vonkajších priestoroch je rôzna – v závislosti od modelu. Dosah odpudzovačov je od 13 do 25 metrov v uhle od 120° do 180 °. Pracujú v frekvenčnej oblasti, ktorá je pre človeka za hranicou počuteľnosti, preto neruší a neobťažuje svoje okolie nepríjemným hlukom. Inštalácia ultrazvukových odpudzovačov zveri spočíva len v pripojení na 9V batériu alebo adaptér na 12V. Ultrazvukový odpudzovač pracuje úplne automaticky a nie je nutné žiadne nastavovanie.

TRAP ultrazvukový odpudzovač lesnej zveri
TRAP ultrazvukový odpudzovač lesnej zveri

Na trhu je veľa rôznych pachových alebo elektronických odpudzovačov divej zveri, ktoré nespĺňajú želaný účinok. My sa snažíme poukázať hlavne na overené a účinné odpudzovače zveri, ktoré sú z reálnej praxe poľnohospodárov a poľovníkov vyskúšané a odporúčané.

V prípade otázok, alebo ak potrebujete podrobnejšie informácie, neváhajte nás kontaktovať na tel. čísle 0915 102 107 alebo prostredníctvom nášho webu WWW.LOVTEK.SK    

LOVTEK