Aké sú najlepšie vábničky na srnca?

Aké sú najlepšie vábničky na srnca?

V dnešnej dobe máme na trhu v ponuke množstvo rôznych vábničiek určených na vábenie srnca.
Aké sú najlepšie vábničky na srnca? Ako si ale vybrať tú správnu, a ktorá vábnička je naozaj účinná? Je nejaký rozdiel medzi jednotlivými vábničkami? Toto si zodpovieme v článku a dopodrobna si rozoberieme problematiku vábenia. Srnčia ruja klope na dvere a vy musíte byť dokonale pripravení s vábničkou, ktorá vás nikdy nezradí.

NORDIK ROE

Vábnička od švédskeho výrobcu NORDIK PREDATOR Nordik Roe patrí medzi najpoužívanejšiu vábničku určenú na lov srncov. Vábnička je určená aj pre úplných začiatočníkov, ale treba si dávať pozor, nakoľko pri nesprávnom používaní imitácie zvukov dosiahnete opačný efekt a srnca skôr odplašíte. Veľkou výhodou je, že balenie NORDIK ROE set + DVD obsahuje výborne spracované video, ktoré nám dokonale rozoberá problematiku vábenia na vábničku NORDIK ROE. Na vábničku je možné verne imitovať 4 najdôležitejšie zvuky: srna, kontakt srna a srnča, rujná srna a oplodňovaná srna. Pri tomto type membránovej vábničky si vieme regulovať výšku tónu pomocou stisku zubov a hĺbky vloženia vábničky do úst. Čím viac ku koncu vábničky stisneme zubami, tým máme vyšší zvuk a čím hlbšie ju zasunieme do úst, tak tým je zvuk hlbší. Spoločnosť LOVTEK, s.r.o. je pre značku NORDIK PREDATOR novým výhradným predajcom pre SR. Naším zákazníkom a partnerom ponúkame plnohodnotné poradenstvo v problematike vábenia.

Aké sú najlepšie vábničky na srnca
Srnčia vábnička Faulhaber komplet XL

Srnčia vábnička Faulhaber komplet XL

Set vábničiek od rakúskeho výrobcu FAULHABER obsahuje 5 samostatných vábničiek, ktoré imitujú rôzne zvuky určené na vábenie srnca. Každá vábnička je špeciálne vyrobená z čistej syntetickej živice. Vábničky sú testované rakúskymi odborníkmi na vábenie. Tento typ vábničiek je určený aj pre úplných začiatočníkov, nakoľko každý hlas pre vábenie je samostatný v jednej vábničke, a teda sa nepomýlite. Tento komplet vábničiek obsahuje: vábničku hlas starej srny, vábničku hlas srnčaťa, vábničku hlas srny, vábničku tiesňové volanie srnčaťa, vábničku úzkostlivý nárek rujnej srny. Ku každej vábničke je podrobne rozpracovaný presný návod na vábenie pre imitáciu konkrétneho zvuku a nachádzajú sa v praktickom balení.

Aké sú najlepšie vábničky na srnca
Srnčia vábnička BUTTOLO

Srnčia vábnička BUTTOLO

Originálna srnčia vábnička BUTOLLO od nemeckého výrobcu je veľmi obľúbená a patrí medzi najpoužívanejšie vábničky. Je určená pre úplných začiatočníkov bez skúseností, nakoľko je ovládanie je úplne jednoduché. Princíp je iba v stláčaní balónika, ktorý vydáva verný zvuk a nemôžete sa nikdy pomýliť. Vábnička imituje: hlas srny, hlas srnčaťa, úzkostlivé pískanie rujnej srny, hlas oplodňovanej srny. Najskôr je potrebné začínať kontaktným krátkym zvukom srny. Ten dosiahneme krátkym stlačením loptičky. Pokiaľ stlačíme loptičku jemne do polovice, dostaneme hlas srnčaťa. Pre dosiahnutie pískania rujnej srny musíme loptičku stláčať sprudka do polovice. Hlas oplodňovanej srny dosiahneme prudkým stláčaním úplne do konca. Úplne jednoduché vábenie, ktoré dokáže naozaj každý.

Aké sú najlepšie vábničky na srnca
Srnčia vábnička GUNBROKER RDC01

Srnčia vábnička GUNBROKER RDC01

Jednoduchá vábnička od poľského výrobcu GUNBROKER je určená pre úplných začiatočníkov bez skúseností, nakoľko jej ovládanie je úplne jednoduché. Princíp je iba v stláčaní balónika, ktorý vydáva verný zvuk a nemôžete sa nikdy pomýliť. Vábnička dokonale imituje zvuky rujnej srny. Vábime dvoma spôsobmi: uchopením balónika do dlane medzi prsty a stláčaním. Dĺžka a výška tónov bude ovplyvnená intenzitou a dĺžkou stisku. Pre vierohodnejšie zvuky je potreba, aby bol pri stláčaní zakrytý otvor balónika. Druhý spôsob je jednoducho fúkať do otvoru v zadnej časti gumového balónika.

V období srnčej ruje sa s pomocou dobrej vábničky môžeme veľmi ľahko dostať ku kapitálnemu srncovi na veľmi malú vzdialenosť. Preto je výber správnej vábničky veľmi dôležitý. Vábenie musí byť výrazné a nie monotónne a ospalé. Snažíme sa  poukázať na to aké sú najlepšie vábničky na srnca. Sú overené a účinné vábničky, ktoré sú z reálnej praxe poľovníkov vyskúšané a odporúčané.

Viac: https://www.lovtek.sk/kategoria-produktu/vsetko-pre-lov-srnca/

V prípade akýkoľvek otázok, alebo ak potrebujete podrobnejšie informácie, neváhajte nás kontaktovať na tel. čísle 0915 102 107 alebo prostredníctvom nášho webu: WWW.LOVTEK.SK   

LOVTEK