Vábnička rujná jelenica Foxline

Vábnička rujná jelenica Foxline

Vábnička rujná jelenica Foxline je jedinečná vábnička svojho druhu, ktorá je určená na vábenie jeleňa počas ruje. Tento malý zázrak je oveľa účinnejší, ako niektoré vábce alebo rohy určené na vábenie. Hlas rujnej jelenice je pre jeleňa, ktorý hľadá jelenicu veľmi atraktívny a neskutočne príťažlivý, a to tak, že na neho pôsobí doslova ako magnet. Po registrácii tohto zvuku okamžite smeruje k nemu aj z veľmi dlhých vzdialeností.

Vábnička rujná jelenica Foxline
Vábnička rujná jelenica Foxline

Vábnička rujná jelenica

Hlas rujnej jelenice z edície FOXLINE bol špeciálne vyvinutý a navrhnutý pre úspešné a efektívne vábenie jeleňov počas ruje. Tento model vábničky  sa považuje za najvernejšiu a najlepšiu vábničku pre imitáciu hlasov rujnej jelenice alebo danielky. Na vývoji vábničky roky podieľali rôzny uznávaný odborníci a praktici z oboru poľovníctva, ktorí sa zaoberajú problematikou vábenia jelenej zveri už dlhé roky. Jedným takým je aj uznávaný odborník a vicemajster EÚ vo vábení Ing. Alozj Kaššák, ktorý bol spolu tvorcom a podieľal sa na vývoji. Tento jedinečný model vábničky na jelene bol vyvíjaný, testovaný a dolaďovaný priamo v teréne počas jelenej ruje v rôznych fázach. Vábnička je teda testovaná v najnáročnejších podmienkach priamo v prírode. Jej zvuk teda musí pôsobiť verne a prirodzene v akejkoľvek situácií.

Vábnička rujná jelenica

Použitie hlasu rujenej jelenice v praxi

Tento model vábničky sa skladá z viacerých častí, a to z náhubku, trubice a rezonančnej časti, kde sa následne ladí na konkrétny požadovaný zvuk. Pomocou gumového O krúžku si dokážeme vábničku ladiť a presúvať do jednotlivých zárezov, ktoré sú umiestnené na rezonančnej doske. Ak si chceme vábničku predladiť na hlas rujnej jelenice, tak je potrebné umiestniť gumený krúžok do zárezu číslo 2 z vrchnej časti. Následne na vábničku musíme nasadiť náustok a jemným fúknutím vytvoríme zvuk EHHH- EHHH-EHHH. Pre správnu moduláciu zvuku musíme vábničku chytiť na konci oboma rukami. Pri používaní modulujeme zvuk pomocou takzvaného zvukového lievika. Hlasitosť a intenzitu musíme prispôsobiť samozrejme terénu, miestu vábenia, počasiu a daným poveternostným podmienkam.

Tento obrázok nemá vyplnený ALT popisok, jeho názov je alojz-kassak.jpg

Vábničku FOXLINE hlas rujnej jelenice odporúča aj uznávaný odborník na problematiku vábenia Ing. Alojz Kaššák.” 

Privábte si aj Vy svojho kapitálneho jeleňa pomocou tejto excelentnej vábničky. Na našom YouTube kanáli nájdete aj podrobné a inštrukčné video, na ktorom sa jednoducho naučíte vábiť jelene. Vábnička rujná jelenica Foxline bola skonštruovaná pre jednoduché vábenie, či už začiatočníkov alebo profíkov. Taktiež ju využijú nie len poľovníci, ale aj milovníci prírody, pozorovatelia, fotografi lesných zvierat a prírody. Buďte úspešný a zažite s vábničkou rujná jelenica jedinečné a vzrušujúce  momenty v prírode počas jelenej ruje. V prípade akýkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na tel. čísle 0915 102 107 alebo prostredníctvom nášho webu WWW.LOVTEK.SK

Video návod TU:

LOVTEK