Taktické svietidlo Armytek Viking Pro

Taktické svietidlo Armytek Viking Pro

Keď hovoríme o taktických svietidlách v skutočnosti máme na mysli baterky, ktoré sú vhodné na použitie profesionálmi v ozbrojených zložkách. To znamená, že by takéto svietidlo malo spĺňať vysoké parametre a obsahovať jednotlivé komponenty. V prvom rade by malo mať koncový spínač, ktorý sa dá predvídateľne prepnúť do vysokého režimu. Je vodotesné, odolné voči nárazu a ľahko sa používa jednou rukou v rukaviciach. Taktiež by malo takéto svietidlo mať štandardný priemer 1” pre montáž na zbraň . Taktické svietidlo Armytek Viking Pro je nová generácia svietidla , ktoré je extrémne výkonné a odolné. Je doslova navrhnuté do tým najhorších podmienok. „Pro“ v názve naznačuje, že to bude jedno z najkvalitnejších svetiel, ktoré budete mať.

 class=

Extra výkonné a kompaktné svietidlo

Armytek Viking Pro je veľmi kompaktné a výkonné taktické svietidlo, ktoré funguje prostredníctvom 1 batérie 18650. Nová LED Cree XP-L je špeciálne navrhnutá , aby poskytovala extra silné svetlo na veľké vzdialenosti. Svetelný výkon 1050 lm v studenej bielej a dosvit 366 metrov . Pri výrobe svietidiel Armytek nepoužíva ryhovanie na tele pre lepšie uchopenie . Namiesto toho majú veľmi pekný matný elox, ktorý poskytuje celkom dokonalú priľnavosť. Keďže telo svietidla Viking Pro má priemer 1” nemali by ste mať problémy s jeho ľahkým uchopením. Koncový gumený spínač je mechanický , ktorý môžete ľahko stlačiť alebo úplne stlačiť pre tiché kliknutie. 

Klip je krátky a veľmi pevný. Veľmi dobre zostane pripevnený k opasku, ale nie je to typ hlbokej spony pre EDC. Spona tiež dobre zabraňuje otáčaniu svietidla. Púzdro je možné pripevniť na opasok bez toho, aby ste ho museli zložiť, a obsahuje D-krúžok, aby ste ho mohli pripnúť na tašku. Asi 6 otáčok a koncovú časť stiahnete z tela svietidla Viking Pro, čím sa odhalí nie 1, ale 2 O-krúžky. To by bolo pre väčšinu svetiel prehnané, ale Armytek je o odolnosti a pomáha to s odolnosťou proti vode IP68 „25 m po dobu 5 hodín“. Viking Pro je odolné voči spätnému rázu akéhokoľvek kalibru zbrane a pádu z výšky 30 metrov.

 class=

Ovládanie a používateľské rozhranie

Jemným stlačením ho na chvíľu zapnete, kliknutím zapnete/vypnete vždy turbo. Pre taktické svetlo je to perfektné. Môžete kliknúť alebo podržať spínač vo všemožných kombináciách a nikdy nedostanete nič iné ako turbo. Žiadna náhodná aktivácia režimu alebo spustenie niečoho čo nechcete. To je základ a ak si neprečítate príručku, možno si myslíte, že Armytek je jednorežimová baterka. Má však v rukáve niekoľko trikov…

„Typ lov“

Armytek vytvoril spôsob, ako aktivovať ďalšie 3 režimy jasu a stroboskopu. Už ste na to prišli?

Mierne uvoľnite hlavu a telo a svietidlo prejde do zapamätaného režimu Main1/Main2/Main3 (alebo nízky, stredný a vysoký). Všetko od 10° do 3 celých otáčok funguje, ale Armytek odporúča 1/8 otáčky. Funguje to vďaka tomu, že hlavová časť svietidla nie je eloxovaná . Keď sa uvoľní, môžete použiť rovnaký elektronický spínač v režime dočasného alebo normálneho zapnutia/vypnutia. Vypnutím a opätovným zapnutím elektronického prepínača do 2 sekúnd sa bude cyklovať medzi Main1/Main2/Main3. Kedykoľvek svietidlo dotiahnete vráti sa späť do turba.

Pridať/odstrániť stroboskop

Stroboskop nie je v predvolenom nastavení v skupine hlavných režimov. Ak chcete prepnúť, či je stroboskop aktivovaný, uvoľnite ho a potom 20-krát klepnite na elektronický spínač. Tým sa vytvorí svetelný cyklus Main1/Main2/Main3/Strobe2. Tento stroboskop má rovnaký jas ako Turbo.

“Taktický typ”

Okrem predvoleného používateľského rozhrania lovu má Armytek aj používateľské rozhranie taktického typu. Ak chcete prepínať medzi 2 používateľskými rozhraniami, zapnite svetlo, potom ho 10-krát rýchlo uvoľnite a utiahnite. Spínač sa stále zapína a vypína, ale môžete prepínať medzi Turbo a Main2 (stredné) rýchlym uvoľnením-utiahnutím. Tento jas sa potom zapamätá. Ak ho necháte uvoľnený (alebo ho zapnete, keď je už uvoľnený), aktivujú sa stroboskopické režimy. Tu sa rýchlym utiahnutím a uvoľnením prepne medzi Strobe1 (stredný jas) a Strobe2 (turbo jas).

Súhrn používateľského rozhrania

Stlačte alebo kliknite pre turbo. V používateľskom rozhraní loveckého typu uvoľnite pre nižšie režimy a klepnutím zmeňte jas. V používateľskom rozhraní taktického typu uvoľnite pre stroboskop, utiahnite pre trvalé zapnutie a rýchlym otočením a späť zmeňte jas.

Dostupné režimy:  Main1, Main2, Main3, Strobe1, Strobe2, Turbo

 class=
Značka/modelArmytek Viking Pro
LEDCREE XP-L
lúmenov1050 lúmenov
Intenzita lúča20 164 cd / 366 m
Konfigurácia batérie.1×18650 Li-Ion / 2×18350 Li-Ion / 2xR123 Li-Ion / 2xCR123A
Materiálhliník-Prémiový typ III tvrdý elox 400H
Režimy6
Typ stabilizácie jasu Digitálna (ovládanie jasu CPU)
ReflektorHladký
VodeodolnýIP68, hĺbka 25 metrov až 5 hodín
Nárazuvzdornosť30 metrov

Svietidlá od kanadského výrobcu Armytek patria medzi špičku na trhu. Ich odolnosť z nich robí super pomocníka v extrémnych podmienkach. Sú veľmi spoľahlivé a záruka 10 rokov hovorí za všetko.

Viac informácií nájdete : https://www.lovtek.sk/produkt/svietidlo-armytek-viking-pro-2140-lm/

LOVTEK