Strasser precízne zbrane z Rakúska

Strasser precízne zbrane z Rakúska

Strasser je  rodinná firma , ktorá už desaťročia vyrába základné diely pre lovecké a športové zbrane. Výroba komponentov je zameraná pre rôzne svetoznáme značky výrobcov zbraní. Firma Strasser sa podielala na výrobe dielov pre európsku vesmírnu raketu Ariane vo vesmíre. Zbrane Strasser patria medzi najlepšie zbrane s priamoťažným záverom a výrobné techniky používané na ich výrobu ponúkajú najvyššiu úroveň presnosti na trhu. Pre všetky svoje jemné remeselné spracovanie boli pušky Strasser vyrobené do terénu. Pri údržbe sa dajú jednoducho rozobrať a niektoré modely umožňujú rýchlu prestavbu kalibru, demontáž a ľahkú prepravu. Strasser sú precízne zbrane z Rakúska,  ktoré vás jednoducho nadchnú.

Strasser precízne zbrane z Rakúska

História výroby zbraní Strasser

V roku 1947 , krátko po druhej svetovej vojne založil Herbert Strasser firmu Strasser Machinery v meste Saltzburg v Rakúsku. Potom v roku 1981 sa Strasser stal hlavným dodávateľom pre Európsku vesmírnu agentúru (ESA) a intenzívne pracoval na rakete Ariana 5. Strasser vyrobil značnú časť komponentov v motore rakety a na nosnom zariadení. Prechod od výroby dielov určených do vesmíru k zbraniam sa začal v roku 1990. Herbert Mathias miloval pušky a bol priateľský s miestnym mäsiarom, ktorý bol tiež miestnym zbrojárom. Strasser Machinery spolupracovala s Blaserom na vytvorení Sodia Super Light, ľahkej loveckej zbrani s hliníkovou baskulou. Strasser sa zapojil do projektu kvôli presnej výrobe, ktorú mohol ponúknuť. Vďaka spolupráci s Blaserom sa Strasser spoznal so Steyr Arms a tiež Merklom. Neskôr Strasser vyrábal diely pre Steyr Sport, dodávateľa olympijských vzduchových pušiek a vzduchových pištolí. V roku 2005 rodina Strasserovcov otvorila HMS Precision Technical a začala navrhovať a vyrábať svoje vlastné zbrane.

 class=

Technológie, ktoré odlišujú Strasser

Či už je to jemne doladený záver, precízne spracovanie hlavne alebo jedinečná spúšť, tak si dôkladne preskúmame prečo sú zbrane Strasser také jedinečné a iné ….

Baskula

Je vyrobená z extrémne odolného hliníka 7075 -T6, ktorý je ľahší ako akýkoľvek iný skrutkový mechanizmus. Samozrejme je masívný a pevný na miestach, na ktorých záleží najviac. Má integrovanú lištu Picatinny a už nemusíte riešiť žiadnu montáž. Baskula obsahuje patentovaný BEST systém uchytenia hlavne, čo znamená, že môžete meniť kalibre tak, ako budete chcieť. 

Strasser precízne zbrane z Rakúska

Hlaveň

Hlavne sú vyrábané len z najkvalitnejšej ocele od najlepších európskych výrobcov. Sú starostlivo komorované a majú nastavený priestor hlavy tak, aby presne sadla pri akekoľvek výmene iného kalibra. Mechanická funkcia patentovaných SYSTÉMOV VÝMENY B-EX BARREL umožňuje absolútne opakovateľnú zmenu kalibru vďaka bezkonkurenčnému tvaru výmenných hlavní. Nový B-EX BARREL EXCHANGE SYSTEM redefinuje presnú opakovateľnú presnosť pri zmene kalibrov jednoduchým, inovatívnym a premysleným spôsobom. Odnímateľná hlaveň sa upevňuje pomocou spoja s mechanicky nastavenou uťahovacou silou. V dôsledku toho je upnutý nastaviteľným, vopred definovaným a vždy konzistentným krútiacim momentom. Na uvoľnenie a upnutie sa upínacia páka musí posunúť iba o jednu tretinu otáčky. To zaisťuje presnú opakovateľnosť systému upínania hlavne tým najjednoduchším spôsobom, ktorý nemá nikde obdobu.

Strasser precízne zbrane z Rakúska

Svorník s radiálnym prvkom

Zbrane od STRASSER sú vybavené inovatívnou svorníkom, ktorý sa uzamkne do hlavne a zaisťuje strelcovu prvoradú bezpečnosť aj pri najvyššom tlaku. Skladá sa zo štyroch vysoko presných pevných komponentov „kvadrantového tvaru“ vyrobených z tvrdenej ocele. V uzamknutom stave zaberajú po celej svojej blokovacej ploche v hlavni a optimálne absorbujú výsledné sily. Týmto spôsobom skrutka s radiálnym prvkom RS zaisťuje maximálnu bezpečnosť a presnosť vo všetkých kalibroch – výstrel za výstrelom. V zablokovanom stave sa táto malá oceľová časť otáča za blokovacím klinom a spoľahlivo ho zablokuje v polohe. Táto pozitívne riadená bezpečnostná technológia zaisťuje, že radiálne komponenty záveru sú vždy uzamknuté v hlavni a absorbujú výsledné sily so zvýšenými bezpečnostnými rezervami. Tento patentovaný systém zaisťuje najvyššie bezpečnostné rezervy bezprecedentné v technológii priameho ťahu a zaisťuje bezpečnosť strelca aj v prípade nesmierne zvýšeného tlaku plynu.

Strasser precízne zbrane z Rakúska

Spúšťový mechanizmus

Tento vysoko citlivý komponent vo všetkých zbraniach STRASSER je  vybavený exelentným riešením. Zostava spúšte sa dá odstrániť jednoducho bez použitia náradia. Celá spúšťacia jednotka je odnímateľná pre čistenie, nastavenie alebo zabezpečenie. Môžete si ju nastaviť podľa svojich preferencií bez potreby skrutkovača, imbusového kľúča. Je možnosť si vybrať z troch nastavení v rozsahu. Pri nastavený hmotnosti od 100-200 g na ľahkú, strednú alebo ťažkú. Nakoniec automatický resetovací mechanizmus zaisťuje všestrannú bezpečnosť tejto zostavy, keď je závora otvorená.

Strasser precízne zbrane z Rakúska

Zásobník

Zásobníky sú vyrábané primárne z pružinovej ocele a sú prispôsobené konkrétnej skupine kalibrov. Na rozdiel od väčšiny zásobníkov s jednopolohovým podávaním nemusíte každý náboj zasúvať pod pár podávacích chlopní – stačí zatlačiť priamo nadol. Vyberanie zásobníka je navrhnuté tak, aby sa vyžadovalo súčasné stlačenie oboch tlačidiel na pravej a ľavej strane zbrane. To znamená že je takmer nulová šanca, že stratíte zásobník v nevhodnú chvíľu. Keď je ale čas na doplnenie, tak Vám padne priamo do dlane.

Dokonalá presnosť, elegantný dizajn a jedinečné ergonomické ovládacie funkcie robia zo zbraní Strasser spoľahlivých spoločníkov pre všetkých poľovníkov a športových strelcov! Strasser sú precízne zbrane z Rakúska, ktoré majú dokonalú konštrukciu a lícovanie. Povrchová úprava je konzistentná, má jedinečné a čisté línie. Ponúka flexibilitu viacerých kalibrov a nastaviteľnosť spúšte . Zbrane Strasser Vám budú určite dobre slúžiť. Pre viac informácií si ponuku môžete pozrieť TU: https://www.lovtek.sk/kategoria-produktu/zbrane-a-strelivo/zbrane-strasser/

LOVTEK