Ako úspešne vábiť líšky na vábničku?

Ako úspešne vábiť líšky na vábničku?

Január a február sú mesiacmi, kedy by sme sa mali intenzívne venovať lovu líšok. V tomto období je taktiež doba ich kankovania (párenia). Ako úspešne vábiť líšky na vábničku? Nie len tak nadarmo sa hovorí, že líška je prefíkaná a veľmi opatrná. Takí istí musíme byť aj my pri jej love, musíme byť múdrejší a opatrnejší, ako ona. Základom úspešného lovu je dobrá vábnička, trpezlivosť a nesmierna opatrnosť. Dôležitá je taktiež doba lovu, stav populácie v revíri, smer vetra, miesto stanovišťa, správanie sa  poľovníka a nakoniec aj  samotné vábenie.

Ako úspešne vábiť líšky na vábničku?

 Ideálny čas na vábenie líščej zveri je od poobedia do neskorých nočných hodín. V ranných hodinách bývajú líšky spravidla nasýtené, ale niekedy sa nám môže stať, že sa podarí líšku uloviť aj v skorých ranných hodinách. Všetko záleží od okolností a kvality vábničiek. Ako úspešne vábiť líšky na vábničku? Dnes si predstavíme najúčinnejšie vábničky na líšky od výrobcu NORDIK PREDATOR.

NORDIK PRE TUNED

Táto vábnička je predladená, čo dokonale  zjednoduší jej používanie a vábenie na nej. Telo vábničky je  vyrobené zo špeciálneho materiálu odolného voči mrazu a nepriaznivému počasiu. Vábnička má veľmi prenikavý a dlhý dosah a  dokážete imitovať zvuky: pískanie myší a hrabošov, zajačie a králičie vrešťadlo, tiesňové volanie srny.

NORDIK PRE TUNED
NORDIK PRE TUNED

NORDIK PLAIN PAIN

Tento model vábničky je vylepšený a inovatívny, ktorý sa líši od iných vábničiek. Vábnička  je úplne plochá a dávame si ju priamo do úst . Používame ju veľmi jednoduchým spôsobom. Vložíme si ju do úst a jemne do nej fúkame a vôbec nemusíme používame ruky. Toto je veľká výhoda, nakoľko môžeme ihneď reagovať a strieľať. Membrána vábničky, má veľmi široký zvukový rozsah a je veľmi dobre počuť do veľkých vzdialeností . Telo je  vyrobené z veľmi odolného materiálu. Vábnička dokonale imituje zvuky zvieraťa, ktoré pociťuje bolesť, trápenie,nárek alebo agóniu.

NORDIK FOX HEAT
NORDIK PLAIN PAIN

NORDIK FOX HEAT

Tento model vábničky je extrémne účinný pri love líšok, pretože sa používa najmä počas prebiehajúcej líščej ruje a párenia . Vábnička dokonale napodobňuje zvuky líšok, ktoré vydávajú počas párenia,  kedy hľadajú svojho nápadníka určeného na párenie. Taktiež dokáže imitovať zvuk, ktorý líška vydáva keď si ochraňuje svoje územie a teritóriu. Líšky na vábenie reagujú a približujú sa k nám úplne potichu. Vábnička je veľmi odolná,  efektívna, účinná a spratná. Nordik  Fox Heat je neskutočne dobrá pomôcka pre vábenie líšok počas ich ruje.

NORDIK FOX HEAT
NORDIK FOX HEAT

NORDIK MOUSE

Tento veľmi malý model vábničky dokonale imituje piskot myší a hrabošov. Ten je pre líšky a ďalších predátorov veľkým lákadlom v tedy, keď hľadajú potravu, lovia myši a ostatné drobné hlodavce. Obsluha je Nordik Mouse je veľmi jednoduchá. Jemne vdychujeme vzduch do vábničky a smažíme sa napodobniť pískanie myší a hrabošov.  Vábnička je veľmi účinná, malá a spratná .

NORDIK MOUSE
NORDIK MOUSE

V období líščej ruje si pomocou dobrej vábničky môžeme veľmi ľahko privábiť líšku na veľmi krátku vzdialenosť. Preto je výber správnej vábničky veľmi dôležitý. Nakoľko sa venujeme problematike vábenia a spolupracujeme s odborníkmi, snažíme sa prezentovať najlepšie vábničky. Sú overené a účinné, a samozrejme sú aj odskúšané v skutočnej praxi.

Spoločnosť LOVTEK s.r.o. je výhradným veľkoobchodným dovozcom vábničiek NORDIK PREDATOR pre Slovensko. V prípade akýkoľvek otázok, alebo ak potrebujete podrobnejšie informácie, neváhajte nás kontaktovať na tel. čísle 0915102107 alebo prostredníctvom nášho webu: https://www.lovtek.sk/kategoria-produktu/vabnicky-na-zver/vabnicky-nordik-predator/

LOVTEK